Město Nová Paka

FOTO JHL na Zonerama

Interliga - kanadské body

Robousy v duelu s Ronalem získaly bronz

Velký a nečekaný úspěch se povedl hokejistům Robous. Po rozpačitém vstupu do soutěže, nezdařeném postupu a velkém boji o účast alespoň osmfinále, přišla velká jízda v Play-off. Nejprve čekal tým Robous až nečekaně silný Pěnčín, se kterým už odehráli dvě utkání (5-5 a 7-3), ale favoritem byl soupeř. V polovině utkání byl stav nepříznivý 1-4, přesto se Robousům podařilo vyrovnat na 4-4, aby mohl v samostatných nájezdech vyniknout kromě skvělého brankáře Čapka jedinou a vítěznou brankou Petr Karásek.

Utkání Play-off Skupiny "B" jsou kvůli svému jednozápasovému systému velkou loterií, o čemž se přesvědčil ve čtvrtfinále Spirit. Opět skvělý výkon defenzivy v čele s gólmanem znamenal vítězství 3-1 a nečekaný postup do semifinále, ve kterém čekala na Robousy Železnice. "Havrani" si nedokázali pohlídat sedmibodového Lukáše Karbana a obdrželi největší debakl v sezoně 1-8.

Samotné utkání poražených finalistů se odehrávalo pro nereligu v netradičním čase, a to v pátek v 16.30. Překvapivě si většina hráčů dokázala udělat čas a oba týmy nastoupili v nejsilnějších sestavách. Krátce po začátku utkání se dostal do vedení Ronal, a to když defenziva Robous neuhlídala v čase 1:21 Tomáše Munzara. Paradoxně rychle inkasovaná branka je pro Robousy povzbuzením a totéž platilo i tentokrát. Ještě v první třetině otočili Tomášek, Materna a Hurei na 3-1, k čemuž ještě Robousy neproměnily dvě trestná střílení.

Poté nastoupila ke slovu defenziva, která nepropustila branku až do 56. minuty. To už ale Munzar snižoval na 2-4 a Ronalu stále chyběly dvě branky. V závěru nepomohla ani hra bez brankáře, při které navíc Ronal popáté inkasoval.

Robousy udělaly největší úspěch za poslední léta a získaly senzační bronzové medaile. Rozhodně největší překvapení letošního ročníku obou skupin soutěže.