31

Web účastníků JHL

kopidlno

Revival uválčil bronz, Holín má Challenge cup

S větším časovým odstupem Vám přináším poslední článek, obsahující reportáž ze závěrečných dvou utkání v rámci všech soutěží JHL. Důvodem odstupu je množství činností, které bylo potřeba vykonat po skončení soutěží. Na psaní zkrátka nezbyl čas ani energie.

Nervydrásající utkání o konečnou bronzovou pozici nakonec ovládl Revival, který udolal Libáň 9-6. O svém úspěchu rozhodl až v závěru utkání.

Holín se díky výbornému závěru posunul v konečném pořadí až na 7. pozici a navíc získal po čase znovu Challenge cup, když zdolal Blata poměrně jednoznačně 8-3.

Po dřívějším dohrání finálové série, než jsme očekávali, nás čekala třídenní pauza v programu soutěže. Tu mělo ukončit utkání o konečnou třetí příčku a v neposlední řadě také o bronzové medaile.

V něm se střetli Libáň a Revival, tedy stabilní týmy TOP 4 a také velcí rivalové posledních let. Schovali si nakonec soutěže vzájemný zápas už třetí ročník v řadě. V sezoně 2019 - 20 ukončil Covid-19 rozehranou finálovou sérii mezi těmito dvěmi soupeři za stavu 1-0 pro Libáň. Následná dohrávka zkraje sezony se nezdařila a vedení soutěže se rozhodlo udělit premiérový mistrovský titul Libáni.

V loňské sezoně pak rozhodlo utkání o bronz až prodloužení, ve kterém Libáň znovu vyhrála, tentokrát 9-8. Letos pak Revival dostal ve vzájemných duelech dvakrát těžké K.O., když podlehl 2-12 a 3-12. Rozhodně měl tedy svému soupeři co vracet.

Na utkání se sešel ve velmi solidní sestavě, v počtu 14 hráčů. Ze stabilních členů chyběl jen obránce Petr Nedvěd. Naplnil se tak trend v play-off, kdy se nejmladší tým soutěže (věkový průměr soupisky), scházel velice slušně. Na druhé straně Libáň se proti svému předchozímu utkání, kdy v 7 lidech v poklidu přehrála Mystery Boys, příliš nepolepšila, a dorazila tentokrát v devíti hráčích do pole. Nejdůležitější opory ale nechyběly.

Klíčový úvodní nápor Libáně tentokrát Revival ustál, a tak jej mohl do vedení poslat Erik Burian. Ve 14. minutě pak Dan Folprecht stečoval střelu od modré a zvýšil vedení na 2-0. Rychle ale následovala chyba a obligátní potrestání Ondřeje Kohouta. Oproti normálnímu stavu se ale Revival zatím nesesypal a Erik Burian další ze svých mnoha individuálních průniků zakončil gólem na 3-1.

Ve druhé třetině jsme viděli hotovou přestřelku. Erik Body navýšil na 4-1, ale opět rychle dotáhl na rozdíl dvou gólů Václav Dušička. Ve 28. minutě se stejný útok Revivalu radoval znovu, střílel Ondřej Srb. V polovině utkání došlo na lámání chleba. Těžce vydobitý náskok Revivalu vzal za své během 7 minut a zdálo se s ním být amen. Po vyrovnání na 5-5 se ale gólová produkce smrtící lajny Libáně (Dušička - Kohout - Zeman) zasekla a "fénix" se mohl znovu mohl nadechnout. Důležité vedení před přestávkou mu zařídil znovu Dan Folprecht.

Po návratu z kabin se obraz hry změnil. Revival bojoval a zuřivě bránil svůj náskok. Libáň se nemohla prosadit, v bráně čaroval Štěpán Táborský. Časomíra odkrojila už 13 minut ze 3. třetiny, když Ondra Srb dopravil puk posedmé do brány. Libáň musela otevřít hru, což v 57. minutě potrestal dalším gólem Erik Burian. A když se odhodlali libánští k power play, ujel Erik Burian znovu a čtvrtým gólem v utkání zpečetil zisk bronzu pro Revival.

Hned po rozehrávce ještě spáchal Revival poslední hrubou chybu v defenzivě, kterou potrestal Přemysl Zeman. Do konce však už zbývalo jen 19 sekund, což na 3 góly zkrátka nemůže stačit. Revival vyhrál 9-6 a po prakticky tříleté obsenci "na bedně" (i když jen s jedním 4. místem) slaví zisk třetího bronzu v šesté uskutečněné sezoně klubu.

Divoké oslavy Revivalu pak ještě rozbouřily utichlé vody jičínského hokejového dění a tak nějak přirozeně vše vyšumělo až se závěrečným rozlučkovým duelem sezony, který obstaralo finále Challenge Cupu mezi Blaty a Holínem.

Dva odlišné příběhy klubů v letošní sezoně - Blata zažila snový ročník, byla nepříjemným soupeřem pro všechny favority a připsala si nečekanný skalp Libáně. V nadstavbě už trochu docházely síly, ale byl z toho přesvědčivý postup do play-off z osmého místa. Ve čtvrtfinále se Sklepy TEAM bál přes půl utkání, ale zázrak se nestal. Blatům pak uškodilo odstoupení Kopidlna, po kterém měli k dispozici volný postup do skupiny o bronz, ale odmítli ho. Takto je čekalo semifinále Challenge Cupu s Gemou, kterou "roznesly" 10-4. K absolutní spokojenosti už chybělo jen porazit Holín.

Ten se po většinu sezóny trápil a dlouho se zdálo že naváže na loňské poslední místo. Vše tomu nasvědčovalo - v základní skupině prohrál všech 9 utkání, do kterých nastoupil, navíc se skóre 32 - 72. Jediné 2 body získal za kontumační výhru nad "ještě horší" Dobrou Vodou. Ale právě tyhle dva body se ukázaly jako rozhodující, protože Dobrá Voda se v nadstavbě vzchopila a mohutně dotahovala. V druhém vzájemném utkání s Holínem ale neudržela vedení 5-3 po 2 třetinách a Holín pěti góly otočil na 8-5.

Výhra ho nakopla. V dalším utkání "o přežití" porazil 9-4 Řáholec. Následovaly další porážky a další klíčový souboj s Dobrou Vodou. Tentokrát ale Holín nenechal nic náhodě a z "lopaty" utekl ve velkém stylu - výhrou 12-2. Nakonec z toho byl postup z 10. místa a v semifinále Challenge Cupu narazil znovu na svého odvěkého Rivala (dříve Baťák a Divá Bára) - nyní Řáholec. Možná v posledním historickém souboji těchto dvou týmů Holín uspěl a vyhrál 7-4.

Nicméně příběh ještě neskončil a pokud to měla být poslední sezóna Holína v hlavní soutěži JHL, bylo potřeba se rozloučit ve velké stylu. A proč ne proti Blatům, které se Holínem pojí nejen společná hranice obcí, ale i další četná spojení.

Na utkání přišlo 11 hráčů Holína, soupeřů bylo jen devět. Do brány se postavili Ondra Kubíček, který je na soupisce obou týmů a Petr Brož, který byl ještě v minulé sezoně. I to mají tyto dva kluby společné.

Do vedení poslal Holín ve 12. minutě po krásné kombinaci Lukáš Hlavatý, ale už za 20 sekund vyrovnal Tomáš Sedláček. Pak si střelci vzali "dovolenou" jen Jarda Hlavatý dělovkou o břevno zvýšil na 2-1 pro Holín - to bylo za dvě třetiny vše.

Těžko hádat, co se dělo v kabině, ale po návratu přišly gólové hody. A sypalo se hlavně do brány Blat. Lukáš a Jarda Hlavatí a po nich i Fanda Šolc přiblížili úspěch Holínu. To vše za 3 a půl minuty. Pak sice Martin Petrgál vykřesal poslední jiskřičku naděje, ale velice rychle ji zadusili Šimon Kotlář a třetím a čtvrtým gólem v utkání znovu Jarda Hlavatý.

Krátce před koncem o sobě dal vědět ještě Tomáš Sedláček, ale na vítězství Holína to už nemohlo nic změnit. Výsledek 8-3 byl nečekaný, ale zasloužený a přinesl Holínu po čtyřech letech znovu Challenge Cup.

Jestli to bylo na rozloučenou a co se bude dít dále na poli JHL je nyní předmětem četných otázek. Každopádně léto bude dosti rušné. Vzniknou nová spojenectví, některé kluby se přestěhují mezi soutěžemi, jiné možná úplně skončí. O dění bych rád průběžně informoval, tak nám zůstatňte věrní.

Závěrem bych chtěl poděkovat za další úspěšně zakončenou sezónu v barvách JHL. Všem kteří se velkou nebo i malou měrou podílejí na jejím fungování patří velké DÍKY !!!

Hezké léto a na jeho sklonku zase nashledanou ...