FOTO JHL na Zonerama

Web účastníků JHL

kopidlno

Druhým finalistou Revival !

Po deseti dnech od postupu Libáně poznala Speditrans JHL i druhého finálového účastníka. Revival otočil vývoj v sérii a po vítězství 6-3 vybojoval postup.

Na svou druhou finálovou účast čekal Revival tři roky, naopak Sklepy TEAM ukončil sérii pěti titulů v řadě a zároveň sedmi finálových účastí. Poprvé od roku 2011 tak bude ve finále chybět.

To se rozeběhne v pondělí 9. března, kdy se mezi Revivalem a Libání odehraje první zápas. Ještě předtím, ve čtvrtek 5. března, odehrají Vapos a Sklepy TEAM souboj o bronzovou příčku.

Fotografie ze semifinále od pana Václava Krátkého najdete na Zoneramě.

Zatímco semifinálová série mezi Vaposem a Libání byla "hotová" za čtyři dny, série mezi Revivalem a Sklepy se protáhla na 13 dní. Už do prvního duelu nastoupil Revival ve velmi silném složení. K dispozici měl hned 16 hráčů, tedy celou základní sestavu, se kterou odehrál hlavní část sezony. Kádr Sklepy TEAMu byl o něco málo užší, navíc postrádal jednoho z nejlepších hráčů Miroslava Horynu a počítat nemohl ani se službami dalších čtyř hráčů.

Přesto se role obhájce zhostily Sklepy s obvyklou grácií. Spolehlivý výkon defenzivy eliminoval většinu šancí Revivalu už v zárodku a vpředu si šly tvrdě za svým cílem. V 11. minutě se po samostatné akci prosadil Tomáš Nádvorník, který otevřel skóre. Zkraje druhé třetiny vyslal tvrdou ránu z mezikruží Petr Plecháč, díky němuž Sklepy zvýšily náskok, ale Revival se dostával stále více do hry. Ve 26. minutě zakončil do schrumáže z mezikruží Jakub Plíšek a puk se odrazil pod horní tyčku brány Standy Věchta.

Revival měl stále více ze hry, ale defenziva Sklepů nepovolila příliš akcí ve svém obranném pásmu. Ujala se až šance ve 36. minutě, kdy doslova dotlačil puk do brány Dan Mácha. Hned vzápětí dostal Revival k dispozici čtyři minuty dlouhou výhodu přesilovky, která byla navíc před svou polovinou zdvojnásobena. Nic z toho však nevytěžil a jak známo, kdo nepromění dlouhou výhodu 5 na 3, nemůže vyhrát.

Ve třetí části dominovala defenziva i oba gólmani, na zmar přišly i přesilovky. V čase 58:34 Revival špatně střídal, obránci Sklepů ucítili šanci a Martin Vencl se dostal do úniku. Ze strany se natlačil před gólmana a protlačil puk do brány. Revival měl do té doby z utkání více, přesto těsně před koncem prohrával. Musel zariskovat a odvolal gólmana. Jeho pokus skončil 15 sekund před koncem, kdy Jakub Plíšek přišel na vlastní modré o puk a David Musil uklidil do prázdné brány. Sklepy TEAM vyhrál 4-2 a ujal se vedení.

Druhý duel byl na programu přesně o týden později. Sestava Revivalu zůstala totožná, Sklepy TEAM oproti prvnímu duelu mohl počítat s Jaroslavem Suchardou a Jakubem Ersepkou, naopak chyběl Lukáš Beneš. Tentokrát si od samého začátku šel pro výhru Revival. Hned první přesilovku využil po 7 sekundách Erik Body, který dorazil dobře tečovaný puk Lukášem Karbanem. O pět minut později se ujala i střela Radka Poura a jeho tým vedl 2-0. V 16. minutě sice snížil Vojta Žilák, ale ještě do konce první části Ondra Srb a Tomáš Novotný zvýšili na 4-1.

I ve druhé třetině šel Revival za vítězstvím. Další souhru zakončil úspěšně Dan Fišar a ve 34. minutě už na 6-1 zvyšoval Zdeněk Václavec. Ve 38. minutě pak Vojta Stránský tvrdě trefil Tomáše Nádvorníka, za což dostal trest na 5 minut a dokonce. Dlouhou přesilovku ještě zdvojnásobil dalším faulem Erik Body a přesilovku 5 na 3 využil Aleš Rejthárek.

Zvrat se ale nekonal. V úvodu třetí části zneutralizoval výhodu faulem Ersepka a Jakub Plíšek znovu zvýšil na pohodlný náskok pěti gólů. To Sklepy TEAM přes veškerou snahu nemohl stáhnout a povedlo se mu vstřelit už jen jednu branku. V 50. minutě prošlo do brány nahození Petra Plecháče. Za Revival pak uzavřel skóre Dan Mácha na konečných 8-3. Série tak byla vyrovnána na 1-1.

Rozhodnout tedy musel až třetí duel. Sklepy TEAM postrádal zraněného Nádvorníka, přesto nastoupil ve 12 lidech. Již při rozbruslení měl ale technický problém Jaroslav Sucharda a ten ho nepustil do utkání. Revival postrádal Radka Poura, ale jinak měl k dispozici 15 lidí.

Úvod přnesl několi šancí, ale jinak byl opatrný. Základ úspěchu položil Revival v 16. minutě, kdy Dan Fišar bez okolků dorazil puk, který neměl gólman pod kontrolou. Za pouhou minutu ujížděl Zdeněk Václavec a únik zakončil kličkou. Za další minutu ale bylo sníženo Vojta Žilák nahodil od modré puk, ten minul několik hlav a zapadl do horního koutu brány.

Ve druhé části Sklepy několikrát zahrozily, ale Petr Hurei v bráně předvedl skvělé zákroky a několikrát měl i potřebné štěstí. Krátce před přestávkou měl Revival k dispozici přesilovku, Erik Body nahodil puk, ten poskakoval po výstroji Standy Věchta a nakonec se dokutálel až na brankovou čáru, kde ho dorazil Václavec.

Třetí část začala pro Revival znovu nadějně. Jakub Ersepka fauloval Kubu Maška, za což bylo nařízeno trestné střílení. Gólman Věchet byl navíc otřesen z předcházajícího zákroku, ale Vojta Stránský minul střelou bránu. Hned za následujícího buly se zrodil protiútok, který gólem zakončil Martin Vencl. Sklepy snížily na 2-3 a ve vzduchu visel obrat. V krizových chvílích ale podržel svůj tým znovu Petr Hurei. Revival přežil i dvě oslabení a krátce na to mu vrátil náskok z dorážky Stránský, čímž odčinil i nepovedený nájezd. Po půl minutě pak skóre doznalo další změny. Tentokrát zakončil souhru s Lukášem Karabanem Erik Body. Sklepy se z rychlého direktu už nevzpamatovaly.

V 57. minutě ještě tečoval střelu svého bratra Petr Plecháč, ale to chyběly do konce už jen 3 minuty. Následně se Sklepy pokusily o hru bez gólmana, vytvořily si několik velkých šancí, ale v bráně žádný puk neskončil. Z defenzivy se navíc utrhl Dominik Brož a do prázdné brány pečetil na 6-3.

Revival zvítězil v sérii 2-1 a po třech letech se probojoval do finále, kde se utká s Libání. Je tedy jisté, že JHL letos pozná premiérového držitele titulu. Rozhodnuto bude nejpozději 21. března.