Web účastníků JHL

kopidlno

Libáň ve finále, play-off pokračuje

AKTUALIZOVÁNO 03.03.2020  13:17

Možná v historickém datu se do finále probojoval tým HC Libáň. Ke třetí účasti v řadě jí stačily dvě utkání s Vaposem, když vyhrála 3-2 a 8-5. Vapos tak podruhé v řadě nedokázal proměnit vítězství v dlouhodobé části v následný úspěch.

Druhá semifinálová série má za sebou jen první měření sil a i v té se vedení ujal hůře nasazený celek. Sklepy TEAM v taktické bitvě porazil Revival 4-2.

Semifinále čeká i Challenge Cup. První duely se hrají již v neděli 23. února a představí se v něm krom Holína a Gemy i Řáholec a Kopidlno.

Fotografie ze semifinále najdete na Zoneramě.

Nadstavbová část letošního rošníku Speditrans Jičínské hokejové ligy prakticky rozhodla o tom, že semifinálové dvojice budou na stejném půdorysu jako v předchozím ročníku.

Vítězný Vapos tak narazil na Libáň, která během nadstavby zvítězila jen jednou a cestu si zkomplikovala i ve čtvrtfinále s Holínem. Ne však výrazně a k postupu jí nakonec stačily dvě utkání.

Program tohoto semifinále byl uspíšen i absencí rozhodujících čtvrtfinále a první dva duely byly nalosovány na 15. a 19. února.

Vaposu se po celou sezonu vyhnuly problémy s marodkou a k utkáním se scházej v opravdu hojném počtu. Nejinak tomu bylo i v obou semifinálových duelech. Naopak Libáň v úvodním duelu postrádala některé útočné opory a hodně to bylo znát na jejím projevu hry. Druhý útok totiž neplýval vysokou kvalitou, a tak měl za zřejmý úkol nedostat příliš gólů.

Vapos to nedokázal dobře přečíst a slabiny soupeře nevyužil. Úvod duelu příliš nekorespondoval s jeho zbytkem. Už v 5. minutě otevřel skóre Ondřej Kohout, ale o minutu později zakončil úspěšnou souhru Ondřej Mizera. Sotva se hra rozeběhla, už se skóre znovu měnilo. Vedení 2-1 zařidil Libáni Václav Dušička. V tomto momentě se charakter utkání změnil. Defenziva začala dominovat a gólmani byli neprůstřelní. Za stejného stavu, co na tabuli svítil v 6. minutě, se šlo do kabin po dvou třetinách.

Krátce po návratu se prosadil Radek Píša a Vapos měl problém. Naději na zvrat zvýšil Martin Bernard, ale do konce už zbývalo jen 5 minut. Žádný jeho spoluhráč už nedokázal překonat Petra Žemličku, a tak se Libáň poměrně překvapivě ujala vedení v sérii.

Na druhý duel se Libáň naopak vyzbrojila velice dobře. Z největších opor nechyběl nikdo, z užšího kádru jen Petr Kryštofek a Luboš Křiváček. Ani Vaposu největší opory nechyběly, a tak nebylo divu, že duel byl gólově mnohem bohatší, než ten první. Už úvodní třetina přinesla šest gólů, na každé straně po třech. Vapos byl lepším týmem, ale Libáň ho nenechala odskočit ve skóre. Druhá třetina pak znamenala zlom. Vapos nedokázal využít ani přesilové hry a nechal Libáň zcela převzít otěže. Nejprve se podruhé v utkání prosadil Zeman, poté při hře 4/4 i Dušička, Kohout a znovu Václav Dušička.

Po dvou třetinách byl stav 7-3 a Vapos měl velký problém. Po přestávce se ale obraz hry změnil. "Žlutí" stáhli hru na dva útoky a rázem byli aktivnějším týmem. Projevilo se to i na skóre, když krátce po startu třetí části vypálil nechytatelnou ránu Ondra Mizera.

Defenziva Libáně se ale nezhroutila, a to ani po dalším snížení, o které se dorážkou povedené akce postaral Jan Remeš. Do konce chybělo něco přes 7 minut a Vapos potřeboval na vyrovnání ještě dva góly. Soupeř už ale nepovolil ani jeden. Neujala se ani dlouhá hra bez gólmana, která byla navíc v závěru ovlivněna ještě vyloučením na straně Vaposu. Dvanáct sekund před koncem pak Josef Černý stvrdil třetí postup Libáně do finále v řadě gólem do prázdné brány.

Vapos ani tentokrát nepotvrdil roli favorita a druhý rok v řadě podlehl Libáni v boji o finále. Litovat mohl zejména nepovedené druhé třetiny, která rozhodla zápas.

Další dění v JHL bude rekapitulováno v následujících reportážích.