FOTO JHL na Zonerama

Web účastníků JHL

kopidlno

Překvapivé rozhodnutí Holína, Sklepy TEAM hladce dál

Čtrvtfinálové série skončily o dost dříve, než se původně předpokládalo, dokonce dříve než bylo zřejmé po prvních utkáních.

Může za to překvapivé rozhodnutí Holína, který po Libáňském vyrovnání série na 1-1 nenastoupil do rozhodujícího třetího duelu. Naopak Sklepy TEAM vyhrál i druhé utkání a přes Gemu přešel hladce.

Řáholec a Blata zvládli úvodní čtvrtfinále Challenge Cupu a zatím potvrzují roli favoritů.

Hegemon posledních let opět nabírá ztracenou formu a velmi hladce přešel přes čtvrtfinálové nástrahy. Sklepy TEAM po úvodní výhře 16-7 dovolil ve druhém utkání soupeři ještě méně a zničil ho čtrnácti góly.

Úvod byl bleskový a po třech minutách Sklepy vedly už 2-0. Poté tempo lehce opadlo, ale bylo to jen klid před bouří. Ta naplno propukla ve 23. minutě, kdy Lukáš Beneš ve vlastním oslabení zvyšoval už na 4-1. O dvě minuty později pak završil hattrick a jeho tým úřadoval dál. V polovině utkání se během necelých dvou minut dvakrát prosadil i Tomáš Nádvorník a v polovině byl stav už 8-1.

Nebylo tak divu, že zničená Gema zvažovala svou absenci ve třetí části, ale nakonec se hrálo bez úpravy ledu a více méně na hrubý čas. Sklepy to zklamalo, ale příliš nepřibrzdilo. Zdeněk Augusta už měl na kontě dva góly, ale ve třetí části přidal ještě další tři. Hattrick dokončil i Nádvorník. Gema se v posledních sekundách zmohla na druhý čestný gól a Sklepy postoupily po výhře 14-2.

Odvetný duel mezi Holínem a Libání měl zcela jinou auru, než ten úvodní. Holín měl v sestavě Jardu Hlavatého, ale postrádal gólmana Jana Tříšku, který se v průběhu úvodního duelu zranil a nedochytal ho. V bráně ho se souhlasem vedení ligy nahradil syn Jan.

Libáň nastoupila jen v 11 hráčích, tedy v podobném počtu jako soupeř, ale v úplně jiném nasazení. V sestavě tentokrát nechyběl Václav Dušička, který smutně sledoval úvodní trefu Jana Šafránka. To ale jako facka na probuzení stačilo a poté se rozjela velká show. Ta vygradovala ve druhé polovině druhé části, kdy se Libáňští trefili hned pětkrát a zvýšili ze stavu 2-1 na 7-1.

Holín se z direktu pochopitelně nevzpomatoval a ve zbytku utkání se snažil už jen eliminovat ztráty. Ani to se však příliš nevydařilo a Libáň si došla pro výhru 10-2. Očekávaný třetí duel se ale neuskutečnil, neboť Holín postrádal gólmana a náhradní termín se zase nehodil jeho hráčům. Rozhodl se proto i s vědomím postihu nenastoupit a přepustil postup svému soupeři. Ten se už v sobotu 15. února utká s nejlepším týmem dosavadního průběhu - Vaposem.

Rozjel se i Challenge Cup. Blata v hubené sestavě udržela na řetězu nadupané Kopidlno a nedovolila partě kolem Pavla Louženského ani jediný zářez. Na druhé straně řádil Vojta Kratochvíl, který hned po 35 skundách proměnil bleskový únik a ve 13. minutě vsítil druhý gól. Poté si Kopidlno srazilo za svého gómana střelu Michala Krupičky a po dvou třetinách vedlo 3-0.

Ani ve třetí části se Kopidlnu nepodařilo překonat výborně chytajícího Honzu Krchova a jeho spoluhráči mohli ještě navýšit skóre. Jednou se prosadil Tomáš Sedláček a další dva góly zaznamenal právě Kratochvíl, který utkání zakončil s produktivitou 4+1. Obránce Libor Veselý si připsal tři asistence a Blata vyhrála přesvědčivě 6-0.

Herně byla vyrovnaná obě utkání. Výsledkově však jen souboj Řáholce s Podchlumím. Oba týmy nastoupili s vyšperkovanou sestavou a konaly se gólové hody. Už první třetina skončila v poměru 3-2 pro Řáholec a v té druhé Ondřej Zugar a Vítězslav Svoboda zvýšili na 5-2. Jan Štípek z Podchlumí ale následně dvakrát skóroval a znovu vrátil svůj tým do hry.

Třetí část začala opatrně, ale v 51. minutě bylo nařízeno trestné střílení za hození hole a Ondřej Zugar střelou na varážečku zvýšil na 6-4. Hned na to opět snížil Kryštof Koníř, ale o 23 sekund později to bylo zásluhou Víti Svobody 7-5. Pouhých 51 seund před koncem snížil Michal Novák, ale přestřelku do prázdné brány uzavřel Tomáš Tegel. Řáholec nezaváhal a zvítězil 8-6. Odveta se hraje v úterý 18. února, vítěz se v semifinále Challenge Cupu utká s Gemou.

Brzký konec sezony si jistě přejí Robousy. Po předchozích neúspěších prožily další zklamání, když podlehli v osmi lidech hrající Železnici. V utkání navíc přišly o vedení 3-1, když se ve druhé polovině duelu dvakrát prosadil Miroslav Janďourek. Ve 42. minutě dokonal obrat Richard Sladký a jeho Železnice i zásluhou gólmana Petra Brože vyhrála 4-3. V tabulce má nyní 9 bodů, na jednácté Žraloky ztrácí bod. Robousy na posledním místě čekají už jen dva duely a s 5 body mají velkou naději, že poslední 13. místo obsadí i celkově.