30

Web účastníků JHL

kopidlno

Holín šokoval Libáň, Sklepy na cestě k postupu

Úvodní čtvrtfinálové duely nabídly hodně gólů a dva odlišné výsledky. Zatímco Sklepy TEAM splnil roli favorita do puntíku, Libáň jí nezvládla a podlehla nepříjemnému Holínu.

Druhé duely se tak ponesou v rozdílném duchu. Sklepy TEAM má otevřené dveře do semifinále, Libáň bude zachraňovat své naděje.

Zahájena byla i Skupina o 11. místo, kde Žraloci přehráli Robousy vysoko 9-4.

Foto z obou úvodních utkání čtvrtfinále od pana Václava Krátkého najdete na Zoneramě.

Program Play-off zahájil duel Sklepy TEAMu s Gemou. Od začátku bylo zřejmé, že pětinásobný obhájce trofeje nenechá nic náhodě a šel přímo za vítězstvím.

Aleš Malý otevřel skóre hned ve 2. minutě a brzy na to ho následoval David Musil. V 11. minutě Aleš Malý úspěšně zakončil svůj sólový průnik a o minutu později Aleš Rejthárek šikovně tečoval puk a zvýšil na 4-0.

V 15. minutě dokázal dokončit pěknou akci David Pekárek a snížil na 1-4, jenže produktivní Sklepy pokračovaly ve své cestě. Zkraje druhé části využili dvě přesilové hry a ve 26. minutě byl stav už 7-1. Poté se hra uvolnila a oba týmy dokázaly vyprodukovat zajímavé ofenzivní akce. Střelci se střídali a skóre narůstalo. Za Gemu se dokázal hned třikrát prosadit Lukáš Kříž, další dva góly přidal Patrik Köhler.

Jenže Sklepy byly ještě produktivnější. David Musil nastřílel čtyři góly, hattrick dokončil i Aleš Malý. Další tři hráči skórovali dvakrát a bylo z toho nakonec hodně divoké skóre 16-7. Odveta je na programu v pondělí 10. února od 19:45.

Od následujícího duelu se čekalo víc, ale Libáň byla i tak favoritem. Jenže postrádala několik klíčových hráčů jako Václava Dušičku, Tomáše Kaulfuse či Pavla Franceho. Holín nastoupil v 11 hráčích a i on postrádal klíčové hráče. Nenastoupili Jarda Hlavatý a zřejmě do konce sezony zraněný Milan Šobek.

Úvodní šok přišel už v 1. minutě, kdy se ujala střele Petra Daňa. Libáň měla k dispozici jeden velmi silný útok, který dělal Holínu značné problémy. Vždy když byl na ledě, Holín měl potíže dostat se z obranného pásma. V 5. minutě vyrovnal Ondřej Kohout. O chvíli na to si pro sebe vzal puk Martin Zikmund a dlouhé sólo zakončil gólem. Na tuto branku reagovala Libáň ještě rychleji. Vyrovnal Přemysl Zeman.

Pak ale Holín našel na ofenzivu soupeře recept a produkce gólů Libáně se zasekla. Holín mezitím pokračoval a výrazně odskočil. Ještě dvakrát se po samostatné akci prosadil Martin Zikmun, skórovali Jan Šafránek, Tomáš Havelka a znovu i Petr Daňo a ve 33. minutě byl stav už 7-2. Libáň byla viditelně zaskočena, přesto se jí podařilo vrátit se do hry. Ve 36. minutě dorazil odražený puk Pavel Vohnout, hned na to snížil na rozdíl tří gólů Ondřej Kohout.

V čase 38:50 přišla velká komplikace. Gólman Jan Tříška se při jednom z mnoha úspěšných zákroků zranil a byla nařízena předčasná přestávka. I po ní se do brány vrátil, ale evidentně nebyl v dobré kondici. Přesto dokázal svou bránu uzamknout a položil tak pevný základ k úspěchu. V 52. minutě ho nahradil Luděk Kordík, který dostal od soupeře povolení nastoupit a utkání dochytat.

O minutu později Lukáš Hlavatý perfektně ukličkoval gólmana a dal Holínu klid. Náhradní gólman Kordík gól neinkasoval a Holín dokráčel do vedení v sérii. Druhý duel je naplánován na neděli 9.2. od 15:30.

Skupina o 11. místo nabídla první ze šěsti utkání, která jsou rozprostřena do šesti týdnů. Robousy opět prokázaly, že se letos trápí a pro Žraloky nebyly nebezpečným soupeřem. Petr Mařan otevřel skóre dvěma góly a jeho spoluhráči ještě do konce třetiny zvýšili na 4-0. V samém závěru třetiny sice snížil Zdeněk Ouzky, ale Žraloci do 24. minuty zvýšili už na 7-1 a bylo po zápase. Robousy ve zbytku dokázaly ještě třikrát udeřit, ale na ohrožení hladkého průběhu utkání pro Žraloky to nestačilo. Ti vyhráli 9-4 a v tabulce navýšili svůj zisk na 10 bodů. Železnice je se 7 body na dvanáctém místě, poslední Robousy mají 5 bodů.