30

Web účastníků JHL

kopidlno

První střet "top týmů" pro Revival, Vapos zatím neinkasoval

Nedávno odstartovaný jubilejní 25. ročník Spedtrans Jičínské hokejové ligy má za sebou úvodní dvě kola základní části. Zatím se hraje bez větších překvapení, jediným byla trochu nečekaná porážka Řáholce v utkání s Gemou.

Mohli jsme být svědky už i jednoho souboje v rámci TOP 4, když se střetli Revival a Libáň. O absentujícího Ondřeje Kohouta lehce oslabená Libáň v něm v přestřelce podlehla Revivalu 7-11.

Další fotografie z tohoto utkání naleznete na této adrese ...

Do utkání nastoupily oba týmy v silném složení, i když důležité postavy chyběly na obou stranách. Libáň postrádala svého nejproduktivnějšího hráče ve své historii Ondřeje Kohouta, Revivalu chyběli Lukáš Karban, Tomáš Novotný či Vojta Mašek.

V úvodu se oba týmy oťukávaly a Libáň se dvěma slepenými góly v 8. a 9. minutě dostala do vedení 2-1. V 16. minutě vyrovanal druhým gólem Zdeněk Václavec mladší, ale ve 23. minutě se Libáň naposledy dostala do vedení tečí Luboše Křiváčka. Klíčová byla druhá polovina druhé třetiny. Už ve 28. minutě vyrovnal na 3-3 Ondra Srb a od té chvíle byl Revival výrazně lepším týmem. Soupeře několikrát zamknul ve třetině a vyprodukoval si velkou řadu šancí. Nakonec z tlaku vytěžil další čtyři góly a do kabiny se šlo za stavu 7-3.

Ve třetí části se hokej hodně otevřel a útoky se střídali na obou stranách. Libáň hned třikrát dokázala skórovat ve vlastním oslabení, Revival byl úspěšný v zakončení kombinančních akcí. Zdeněk Václavec ke třem gólům přidal stejný počet asistencí a vyšvihl se na druhé místo kanadského bodování za spoluhráče Dana Fišara. Ten v tomto utkání posbíral 4 body. Revival vyhrál 11-7 a usadil se na 1. místě Skupiny B.

Ve Skupině A je na prvním místě Vapos, který ale zatím soupeřil jen s týmy ze slabší části spektra. Mezi ně obvykle nepatří Kopidlno, ale velkou část tohoto utkání odehrálo jen v 8 lidech. Vapos si hlídal zadní vrátka a protivníkovi nedovolil skórovat ani jednou. Po výhře 10-0 přišla na řadu Železnice a scénář se opakoval. V bráně tentokrát vystřídal Lukáše Vinkláře druhý gólman Ondra Barkman a i ten si po vítězství 12-0 připsal čisté konto. Nejproduktivnějším hráčem Vaposu je s 5 góly a celkem 7 body Jan Mácha.

Zatím stoprocentní je i obhájce z Nové Paky. Sklepy TEAM se ale nadřel více než největší konkurenti. Nejprve si málem vylámal zuby na skvělém Ondřeji Barkmanovi, chytajícím za Blata (utkání nakonec skončilo 6-3) a poté ještě lepší výkon předvedl Honza Tříška v bráně Kopidlna. V tomto utkání rozhodl v 48. minutě Aleš Rejthárek o vítězství 4-3.

Zatím asi největším "dokonaným" překvapením bylo vítězství Gemy nad Řáholcem. Vedení se několikrát v průběhu měnilo a v 55. minutě vrátil vedení 6-5 na stranu Řáholce třetím gólem v utkání Václav Anděl. Jenže v 57. minutě se před brankou dobře zorientoval Honza Zachoval a znovu vyrovnal. V čase 58:43 unikal Jiří Maťátko a při následném pádu dostal puk do brány Řáholce. Rozhodčí po dlouhé debatě gól uznali a utkání tak skončilo vítězstvím 7-6 pro Gemu.

Další výsledky gól nepřinesly. Gema v dalším zajímavém utkání remizovala s Podchlumím 3-3, Robousy při své premiéře porazily Žraloky 5-3. Další zajímavá remíza se zrodila v utkání Blat s Holínem, které skončilo 5-5.

V zatím posledním duelu, který již patřil do 3. kola, porazil Řáholec tým z Podchlumí. Krásné kombinace a hned 7 gólů vyprodukovala lajna, která by mohla s trochou nadsázky mít označení "150". Přesně tolik let bude dohromady trojici Zdeněk Václavec starší, Tomáš Kocourek a Petr Vraštil 19. prosince, kdy oslaví poslední z nich letošní narozeniny. Zdeněk Václavec nastřílel 5 gólů a v tabulce střelců je nyní na stejné pozici jako jeho syn z Revivalu. Zajímavé srovnání ...