logo2
(1:2, 0:4, :)
back
Recap

V čase 39:37 došlo k atakování brankáře Chomutic Pavla Kuneše průjezdem brankovištěm. Kvůli otřesenému brankáři bylo utkání přerušeno a následovala úprava ledové plochy. Po ní již Chomutice z důvodu zranění gólmana nemohli v utkání pokračovat. Výsledek byl ve zrychleném jednání STK uznán konečným.

1. ČTVRTFINÁLE

Bodový stav série 0-2

Jeden z největších favoritů na titul, tedy Sklepy TEAM Nová Paka, nastoupil do utkání v té nejsilnější možné sestavě. Nechyběla útočná esa Musil, Sucharda, Chudoba či Augusta ani nepropustní obránci Červený, Žilák a Vencl a další. Naopak Chomutice přicestovali jen v 10 lidech. Přesto šli domácí v utkání do vedení. V 9. minutě skóroval Majchrák.

Jenže útočná vozba Sklepů dokázala rychle reagovat a hned za necelou minutu vyrovnal Hejňák. První zlom nastal 23 sekund před koncem první třetiny, kdy Augusta bombou od modré prostřelil brankáře Kuneše.

Vůbec číslo 23 bylo v utkání klíčové. V čase 31:08 (31-8=23) ukončil svou dlouhou kličkovanou ve středním pásmu při hře 4/4 David Musil, který aby mohl jít střídat a neodevzdal puk jen tak, poslal ho dva metry zezamodré na branku a ten překvapivě skončil v brance. O minutu a 23 sekund později přišel rozhodující direkt. Sucharda šikovně tečoval přesilovkovou střelu Vencla a bylo to 4-1. Pak přišel na řadu i pěstní souboj a vzájemné vyloučení na 5+OK. Sklepy pak v krátké době skórovali ještě dvakrát.

A 23 sekund před koncem druhé třetiny najel David Musil při úniku až do brankáře Kuneše a ten se z direktu nedokázal již vzpamatovat. Přestávka, která začala předčasně, na srovnání nestačila a tak byl duel předčasně ukončen.